Krótkowzroczność obu oczu, astygmatyzm i stożek rogówki

Witam. Na wstępie powiem, ze mam krótkowzroczność obu oczu, astygmatyzm i stożek rogówki. Od jakiegoś czasu na górnej powiece lewego oka pojawił się zaczerwieniony guzek. Pani doktor rodzinna stwierdziła , ze to gradówka i przepisała mi krople Tobradex 3xdziennie i maść neomycynum na noc. Ciekawi mnie tylko dlaczego mam brać te lekarstwa do obu oczu skoro gradówka jest tylko na lewym.. Pani doktor wyjechała nie moge jej spytać. Sam guzek nie boli ale ze względu na stożek trochę razi pod powieką

Aleksander Ropielewski

Również nie wiem dlaczego, ponieważ jeżeli przyczyną dla której stosowane są leki jest gradówka to wystarczy zakraplanie kropli do jednego oka. Być może jest jeszcze jakaś inna przyczyna dla której wskazane jest stosowanie leków do obydwu oczu.