Rozszczepione światło przy astygmatyzmie

Okulista stwierdził, że mimo mojego astygmatyzmu będę i tak widziała rozszczepione światło. To światło np. jeśli jest punktowe rozdwaja się. Czy musi to być koniecznie stożek rogówki czy coś innego? Lekarz nie widział potrzeby badania rogówki. Oprócz tego mam też ukrytego zeza i moje lewe oko kieruje się na moment na bok kiedy je zamykam i otwieram. Mam też stwierdzony astygmatyzm. Dlaczego zaczęłam gorzej widzieć światło?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, proszę skonsultować się z prowadzącym okulista, który zna Pani stan kliniczny i będzie w stanie udzielić pełnej odpowiedzi na Pani pytanie.