Krup u 15-miesięcznej córki a sterydoterapia

Witam! U mojej 15miesiecznej coreczki lekarz stwierdzil krup. Dostala juz dwie dawki sterydow, jest lekka poprawa nie swiszczy juz tak mocno, i w nocy dosc dobrze spala. Ale jeszcze slychac ze cos ma tam nie tak. Co dalej? Ile czasu mam czekac na dzialanie sterydow? Ostatnia dawka byla o 23:30.. jak dlugo wogole ta chorobe sie leczy?

Lek. Katarzyna Szymczak

Pełny efekt działa sterydów będzie po kilku dniach, skoro sama Pani stwierdza poprawę stanu zdrowia córki, znaczy, że zaczynają działać, całkowite wyleczenie może potrwać około 1-2 tygodni. W razie niepokojących objawów, np duszności, proszę ponownie skontaktować się z lekarzem.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli w dalszym ciągu nie istotnej poprawy Proszę zgłosić się do lekarza. Konieczne badanie lekarskie, być może modyfikacja leczenia.