Krwawe wybroczyny na penisie - co to jest?

U mojego męża na żołędziu, po stosunku pojawiły się krwawe wybroczyny jakby popękane naczynka krwionośne. Zmiany są płaskie, o średnicy około 1mm, prącie nie swędzi, nie piecze, nie ma żadnych innych objawów, oprócz tych wybroczyn. Ja jestem zdrowa, nie mam żadnych chorób układu rozrodczego. Proszę o pomoc.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyn opisywanych objawów może być kilka. Najbardziej prawdopodobna to mechaniczne uszkodzenie naczynek znajdujących się w tej okolicy, które po kilku dniach powinno samoistnie ustąpić. Jeżeli wybroczyny znajdują się jeszcze w innych okolicach ciała albo problem będzie się powtarzał wskazane będzie wykonanie morfologii krwi obwodowej i układu krzepnięcia.

Inną przyczyną może być reakcja uczuleniowa - proszę się zastanowić czy w ostatnim czasie nie pojawił się jakiś nowy produkt, kosmetyk, żel do higieny intymnej, prezerwatywy.
Innym powodem może być infekcja.
żeby wyjaśnić charakter zmian wskazana jest wizyta u dermatologa. Proszę porozmawiać na ten temat z mężem. Jedynie po badaniu lekarskim i zebraniu wywiadu można postawić rozpoznanie i zalecić leczenie.

Pozdrawiam