Co oznaczają krwawe wybroczyny przy migotaniu przedsionków?

Witam!! Ja mam 82 lata i choruję na arytmię i migotanie przedsionków utrwalone i biorę Acard 75 i wciąż mam wybroczyny krwawe na rękach jedna zanikają a drugie nowe powstają jaka morze być przyczyna, a lekarz mi mówi że biorę za mało na rozrzedzenie a jak brałam więcej to miałam nawet krwawienie z jelit. Bardzo proszę o poradę.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

To może być skutek zażywanych leków. Ze względu na Pani choroby serca dostaje Pani leki na zmniejszenie krzepliwości krwi aby zapobiec takim powikłaniom jak udar mózgu. Ale wiąże się to też z powstawaniem wybroczyn na skórze. Myślę, że w trakcie najbliższej wizyty u lekarza rodzinnego powinna Pani pokazać te zmiany na skórze.