Krwawienia zamiast miesiączki

Mam 16 lat. Od 1,5 roku mam miesiączki. Nie były one regularne. Teraz od 3 miesięcy nie miałam okresu. W tym czasie występowały upławy. Były one różne. Teraz mam lekkie krwawienia zamiast normalnej miesiączki. Co to może znaczyć?
16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W pierwszych dwóch latach miesiączkowania krwawienia mogą być nieregularne, o różnym charakterze. Jeżeli krwawienia pojawiają się cyklicznie to należy je traktować jako miesiączkę. Ze względu na niedokładny opis nie jestem w stanie powiedzieć, czy rzeczywiście Twoje krwawienia są efektem złuszczania endometrium czy może wywołane czymś innym. Najlepszą metodą na przekonanie się czy Twoje cykle są prawidłowe jest umówienie się na wizytę u ginekologa, który ustali przyczynę słabego krwawienia.

Pozdrawiam.