Co to jest endometrium linijne?

Witam serdecznie. Karmię piersią 1,5 roku i nie dostałam jeszcze okresu. Moj ginekolog kazał odstawić karmienie i przepisał hormony na wywołanie miesiączki. Powiedział, ze to wszystko dlatego, że mam endometrium linijne. O co właściwie chodzi z tym endometrium linijnym.

Lek. Tomasz Budlewski

Tzn tak jakby zaburzenia hormonalne spowodowały brak cyklicznego odnawiania endometrium. Proponuje wykonać badania poziomu hormonów płciowych