Krwawienie 2,5-godziny po usunięciu szóstki

witam jestem 2i pol godziny po usunieciu szostki zabieg trwal 20 min. nadal krwawie wymieniam tampony co 20 min sa cale we krwi czy powinna sie niepokoic? dodam ze w poniedzialek mialam ekstrakcje i krwawienie utrzymywalo sie kilka godzin 3-4 ale nie tak obfite

Proszę przede wszystkim chłodzić z zewnątrz policzek po stronie usuniętego zęba kompresem.Wyjąć coś zamrożonego ,owinąć w czystą serwetę,żeby nie doprowadzić do odmrożenia skóry .Jeżeli dysponuje Pani sterylnym tamponem długo trzymać go zaciśniętym.Jeżeli mimo chłodzenia nadal będzie wypływać krew to proszę udać się na pogotowie stomatologiczne.Przy następnej ekstrakcji proszę o tym fakcie powiadomić dentystę.

Jeśli akurat Pani miesiączkuje krwawienie może być przedłużone. Proszę włożyć do ust gazik i zagryźć na ok. 30 minut. Gdyby za kilka godzin krwawienie nadal było obfite powinna Pani zgłosić się na pogotowie stomatologiczne.

lek. stom. Wojciech Fąferko
www.dentim.pl