Krwawienie a prawdopodobieństwo poronienia samoistnego

Dobry wieczór! Dziś zdarzyła się dziwna sytuacja - otóż podczas golenia i pierwszego dnia okresu - oprócz normalnej wydzieliny wyszło ze mnie jakieś 3 kawałki takiej dziwnej jakby skorki. Była dość nieelastyczna, ale nie dała się zbytnio rwać - poprzedzające to wydalenie był ogromny ból w podbrzuszu. Taki jak nigdy mi nie towarzyszył (ok. 2 godziny). Chciałam zaznaczyć, że to jest mój pierwszy miesiąc przyjmowania Nuva Ring - po 5 latach przerwy. Czy to możliwe, że by było to samoistne poronienie? Chciałam zaznaczyć, że nie współżyłam od miesiąca. Z góry dziękuję za odpowiedź. (W połowie czerwca miałam także wszystkie badania ginekologiczne i było ok.)

Witam serdecznie! Trudno jednoznacznie ustalić, czym była opisywana wydzielina. Najbardziej prawdopodobne jest, że występowanie skrzepów krwi, które stosunkowo często pojawiają się w pierwszym dniu krwawienia. Poronienie również może manifestować się podobnymi objawami, ale ze względu na czas krwawienia (spodziewany termin miesiączki) oraz prawidłowe wyniki badań w czerwcu i późniejsze stosowanie antykoncepcji hormonalnej niezwykle mało prawdopodobne. Jeżeli ostatecznie chce Pani rozwiać wątpliwości, może Pani wykonać test ciążowy, którego pozytywny wynik może utrzymywać się nawet do 4 tygodni po poronieniu, co związane jest z powolnym opadaniem stężenia gonadotropiny kosmówkowej w surowicy krwi Pozdrawiam