Krwawienie dziąseł u 10-latki

Mojej corce 10 lat przy myciu zebow bardzo krwawia dziasla. Uzywa szczoteczki miekkiej ale bardzo ja niszczy w ciagu kilku dni. Uzywa tez dentoseptu do plukania ale tylko przestanie uzywac dziasla krwawia. Co moze byc przyczyna takiego ktwawienia dziasel. Dodam ze nie ma kamienia widocznego. Zeby w dobrym stanie. Czy powinnam jej zrobic jakies badania krwi ukierunkowane ?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

należy zgłosić się na konsultacje do periodontologa
jeśli to będzie konieczne zleci odpowiednie badania
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Z opisu wnioskuję, że córka zbyt mocno przyciska szczotkę podczas szczotkowania. Dobrze udać się do gabinetu stomatologicznego, a do tego czasu można zaopatrzyć córkę w szczotkę soniczną lub elektryczną.