Możliwość używania szczoteczki elektrycznej przy założonych koronkach

Mam kilka koronek a chciałbym używać szczoteczki elektrycznej do zębów.Jednak taka szczoteczka ma znaczna wibracje i stąd moja obaw czy nie spowoduje wypadnięcia z czasem koronki. Pozdrawiam

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

obecnie lepsze od szczoteczek elektrycznych są szczoteczki soniczne
żadna z nich - przy prawidłowo opracowanym zębie i wykonanej pracy protetycznej - nie będzie odpowiedzialna za odcementowanie korony
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

W przypadku uzupełnień protetycznych stałych można bez obaw stosować podczas codziennych zabiegów higienicznych szczoteczki elektryczne. Od jakiegoś czasu dostępne są szczoteczki soniczne - warto nad taką się zastanowić ( owszem, są droższe niż elektryczne ).
Do "wypadnięcia" korony może dojść z różnych przyczyn - jednak szczotka elektryczna/soniczna same z siebie nie są w stanie tego dokonać.