Bóle dziąseł i krwawienie zębów przy myciu

Dzien dobry, mam takie pytanie strasznie bola mnie dziasla i krwawaia mi przy myciu zebow, w dodatku czuje rope w jamie ustnej. Co moge zastosowac by przestalo bolec?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

Należy zastanowić się nad przyczyną takiego stanu a może ich być wiele - należy zgłosić się do lekarza periodontologa.
Dorażnie proszę zaopatrzyć się w płukankę Eludril - używamy 3 x dziennie w rozcieńczeniu 1 do 3 z wodą ( maksymalnie dwa tygodnie ), oraz preparat Elugel który nakładamy bezpośrednio na dziąsłą
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Przede wszystkim powinna udać się Pani do dentysty, najlepiej specjalisty periodontologa - w takich sytuacjach konieczna jest pełna diagnostyka i ustalenie przyczyny obecnego stanu jamy ustnej ( doraźne leczenie pomoże na krótki okres czasu, a długoterminowo może skutkować poważnymi chorobami dziąseł i przyzębia ).
Dopóki nie odwiedzi Pani lekarza można płukać jamę ustną płynami antyseptycznymi ( np. Eludril ).
Proszę pamiętać o dokładnej codziennej higienie jamy ustnej ( mimo przykrych dolegliwości niezwykle ważne jest, aby nie zaprzestała Pani szczotkować i nitkować zębów ).