Krwawienie międzymiesiączkowe po operacji torbieli jajników

Mam 16 lat i 19 listopada miałam okres. Trwał 5 dni. Od 2 grudnia zaczęła lecieć mi nie znacznie krew, bardzo słabo i trwa już to 6 dni. Co to może być? Jeśli to jest ważne to już miałam dwie operację na torbiel jajników. We wrześniu odnowił mi się jakiś, ale został zwalczony lekami i muszę brać leki antykoncepcyjne, bo tak kazał mi ginekolog. Leki te mają niby zapobiegać przed pojawieniem się torbieli. I ostatnio bolała mnie lewa nerka i potem przy sikaniu na końcu mnie bolało. Pojechałam do lekarza i stwierdził, że to może być zapalenie pęcherza i zlecił mi badanie moczu. Na wynikach wyszło, że jest zakażanie moczu albo pęcherza. Czy ta krew może mi lecieć z tego powodu?

Witam serdecznie!
W trakcie infekcji układu moczowego, w tym zapalania pęcherza czy cewki moczowej, obserwowany jest krwiomocz. Z Pani opisu wynika jednak, że krew nie pojawiała się wraz z moczem, a była od niego niezależna. Oznacza to, że krwawienie pochodziło z dróg rodnych.
Krwawienia międzymiesiączkowe mogą mieć wiele przyczyn. Do najczęstszych należą nadżerki, torbiele, zaburzenia hormonalne. W obecnej sytuacji wskazana jest konsultacja ginekologiczna, podczas której lekarz przeprowadzi badanie i ustali etiologię dolegliwości.
Pozdrawiam