Co może być powodem krwawienia międzymiesiączkowego?

Używam tabletek antykoncepcyjnych ponad 6 miesięcy i teraz nagle dostałam okresu, kiedy do końca 'blaszki ' zostało mi jeszcze 7 tabletek. Dzisiaj jest już piąty dzień,a okres nie ustępuje. Powinnam dodać, że miałam boleści brzucha przed poprzednim okresem (który wystąpił normalnie), ale bóle nie zaczęły się tydzień przed okresem ani nie skończyły się po okresie, towarzyszyły mi od końca poprzedniego okresu i były do kolejnego okresu, później nagle ustały. Brzuch się nie odzywał około 14 dni i teraz nagle zaczęłam krwawić. Nie wiem co może być tego powodem. Bardzo mi zależy na odpowiedzi!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Teoretycznie, krwawienia międzymiesiączkowe (śródcykliczne) to najczęstszy objaw uboczny występujący u kobiet, które zażywają preparaty hormonalne. Najczęściej krwawienia takie pojawiają się jednak podczas zażywania pierwszych opakowań oraz w większości nie towarzyszą im inne objawy. Ponieważ takie krwawienia, w połączeniu z bólami brzucha, mogą być wynikiem na przykład mięśniaków, nadżerek czy torbieli, powinna skonsultować się Pani ze specjalistą ginekologiem, który oceni właściwą przyczynę objawów i ewentualnie rozpocznie leczenie.