O czym świadczy ból podbrzusza, obrzęk twarzy i krwawienie podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

Od roku zażywam tablektki antykoncepcyjne Lesiplus. W tym miesiącu po raz pierwszy wystąpiło krwawienie międzymiesiączkowe, tydzień po miesiączce z odstawienia. Trwało ponad tydzień. Krew była brunatna i czerwona na zmianę. Towarzyszył mu ucisk na podprzusze, który otrzymuje się do teraz, mimo, że krwawienie ustało (jestem w trzecim tygodniu zażywania tabletek czynnych). Rano zauważyłam obrzęk twarzy. Jestem za granicą i nie mam możliwości wizyty u ginekologa. Co to może być?

Lek. Tomasz Budlewski

Objawy powyzsze sugerują pilna wizytę u lekarza po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć