O czym może świadczyć brak krwawienia po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?

Brak krwawienia z odstawienia Witam, Mam 29 lat, od około 5 lat biorę tabletki Yaz, wszystko zawsze było ok. Obecnie mija drugi miesiąc, gdzie nie wystąpiło krwawienie. Zrobiłam test ciążowy, jest negatywny. Nie zmieniłam nigdy tabletek, nie zmieniłam w ciągu ostatnich miesięcy drastycznie diety, nie zażywam innych leków. Krwawienia brak, a ja czuję się dokładnie tak, jakbym była w trakcie okresu. Chciałabym zapytać, co może być tego powodem? Czy jest to możliwe, że po długim zażywaniu tabletek, zdarzają się 'zaniki' krwawienia? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Lek. Michał Lenard

Konieczna będzie wizyta u ginekologa, który Panią zbada, zleci wykonanie odpowiednich badań laboratoryjnych i na tej postawie będzie mógł postawić diagnozę i zlecić odpowiednie postępowanie. Pozdrawiam!