Co może być przyczyną krwawienia międzymiesiączkowego?

Witam serdecznie,
bardzo proszę o poradę. Jestem kobietą, mam 46 lat. Z powodu zaburzeń hormonalnych (brak owulacji), pomimo leczenia, nie udało mi się zajść w ciążę.
6 lat temu usunięto mi mięśniaka macicy. Od tego czasu biorę L*** od 16 do 25 dnia każdego cyklu. Okresy mam w miarę regularnie, co 30-33 dni. Często zdarzają mi się infekcje pochwy (bakteryjne i grzybicze), jestem pod stałą opieką ginekologa.
9 września byłam u lekarza na wizycie kontrolnej, doktor stwierdziła, że wszystko jest ok. Ostatni okres miałam 31 sierpnia - był dość skąpy. W dniach 12 - 14 września miałam krwawienie/plamienie (podobne do miesiączki, ale znacznie mniejsze), które samoistnie zniknęło.
Od 15 września (tj. w 16 dniu cyklu) zaczęłam brać L***, analogicznie jak w poprzednich cyklach. Taka sytuacja zdarzyła mi się po raz pierwszy. Wprawdzie na przestrzeni tych sześciu lat (2-, 3-krotnie podczas leczenia) zdarzały mi się sporadycznie takie plamienia, ale trwały najwyżej dzień, lub dwa, no i były znacznie mniejsze.
Pragnę dodać, że od 10 do 17 września byłam nad morzem, a w sierpniu przez około dwa tygodnie brałam M***, M*** i N*** ( powodem były zawroty głowy, związane z lordozą kręgosłupa szyjnego).
Cytologię robiłam w zeszłym roku we wrześniu - II grupa.
Bardzo proszę o informację, jakie mogły być powody tego „zawirowania”. Bardzo się niepokoję.
Serdecznie pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie
Krwawienia międzymiesiączkowe najczęściej związane są z zaburzeniami hormonalnymi. Może również wskazywać na wiele chorób, takich jak: zakażenia dróg moczowo-płciowych, mięśniaki macicy, nadżerki, oraz nowotwory. Niewielkie plamienie występujące w środku cyklu może być związane z owulacją.
Jeżeli problem powtórzy się przy następnym cyklu, proszę skonsultować się z lekarzem specjalistą ginekologiem.