Krwawienie po zabiegu wyłyżeczkowania jamy macicy

Witam 6 dni temu miałam robiony zabieg łyżeczkowania (obumarły zarodek) :( Po zabiegu wszystko ładnie się goiło (miałam dokładnie tak jak przepowiedziała Pani dr w szpitalu: 2 dni drobne krwawienie, później 3 brązowe plamy, później żółte (a dziś 6 dzień, a ja znów zaczęłam krwawić). Do tego towarzyszy temu ból brzucha, uśpiony Ibuprofenem (wcześniej prawie w ogóle nie bolał brzuch, tylko w nocy lekkie kłucie). Gorączka lekka - 37, ale utrzymuje się tak przez cały ostatni tydzień, przez 6 dni brałam dodatkowo Bactrim (dziś wzięłam ostatnią tabletkę). Czy mam się tym niepokoić? Czy jest to normalny stan? Dodatkowo, czy po tygodniu można wrócić do jakiś sportów (lekki jogging/narty), o wszystkich innych zakazach wiem. Dziękuję za odpowiedź.

Witam! Utrzymywanie się podwyższonej temperatury ciała, tym bardziej przy końcu antybiotykoterapii, zawsze wymaga konsultacji lekarza. Plamienia z dróg rodnych mogą utrzymywać się nawet do dwóch tygodni, powinny one jednak stopniowo zmniejszać swoją objętość. Nasilenie się krwawienia, wystąpienie bólu oraz gorączka to trzy podstawowe objawy wymagające kontroli ginekologicznej. Powinna Pani umówić się na wizytę kontrolną do swojego ginekologa, który będzie miał możliwość przeprowadzenia badania ginekologicznego i wykluczenia infekcji dróg rodnych. Umiarkowaną aktywność fizyczną można podjąć już kilka dni po zabiegu. Jeżeli nie będzie Pani krwawić, będzie Pani mogła rozpocząć ćwiczenia. Pozdrawiam