Czy to normalne, że po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych mam okres co 2 tygodnie?

W pewien dzień zapomniałam wziąć tabletki i stwierdziłam, że przestanę brać. Po paru dniach zaczęłam krwawić. Dwa tygodnie później znów pojawił się okres, tyle że bardzo intensywny. Dodam, że rok temu poroniłam. Boję się, że to może być znowu to. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Niemożliwe jest ustalenie przyczyny krwawienia z dróg rodnych na podstawie tylko opisu przekazanego przez pacjenta. Niezbędne jest badanie ginekologiczne oraz badania dodatkowe, takie jak chociażby USG narządów rodnych.