Jak zażywać tabletki antykoncepcyjne?

Witam, chcę zacząć brać tabletki antykoncepcyjne ale nie wiem jak. Wiem tylko tyle, że mam zacząć w pierwszy dzień okresu (w moim wypadku to 7.12). Co później? Kiedy przestać? Chcę wiedzieć wszystko. Z góry dziękuję.    

ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Wszystkie niezbędne informacje znajdzie Pani  w załączonej ulotce. Warto ją przeczytać, ze względu na specyfikę tabletek i schematy postępowania w poszczególnych sytuacjach.
W skrócie, pierwszą tabletkę należy przyjąć w pierwszym dniu miesiączki. Oczywiście chodzi o pierwszy dzień krwawienia, a nie dzień, w którym powinna ona ewentualnie wystąpić.
Warto zastanowić się także, o której godzinie będzie Pani najwygodniej je przyjmować. Niezbędne jest bowiem ich regularne zażywanie. Wszelkie przesunięcia czasowe wpływają na ich skuteczność.
Nie wspomniała Pani, jaki rodzaj tabletek Pani przyjmuje, więc nie jestem w stanie Pani powiedzieć, kiedy (jeśli w ogóle) musi Pani je odstawiać. Te wszystkie informacje znajdzie Pani w ulotce.

Pozdrawiam.
 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty