Czy wynikiem pominięcia ostatniej tabletki może być ciąża?

  Witam, mam 18 lat. Od 3 lat biorę tabletki antykoncepcyjne, zawsze starałam się je prawidłowo zażywać. W wakacje zrobiłam sobie miesięczną przerwę, a w październiku zaczęłam znów przyjmować te same tabletki, od dnia miesiączki. I moje pytanie jest takie, czy jeśli nie wzięłam 21. tabletki, a w dniu 20. odbyłam stosunek, to czy jest prawdopodobieństwo, że mogłabym być w ciąży? Co powinnam zrobić? Dziś jest środa, tabletki brałam w niedziele, tej w poniedziałek już nie. Czy powinnam iść do lekarza? W niedziele robić test ciążowy? Czy to jest w ogóle prawdopodobne, że mogłabym zajść w ciążę? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli zdecydowała się Pani zrobić 7dniową przerwę, niezbędne jest rozpoczęcie nowego blistra w 8 dniu od ostatniej tabletki, tzn jeden dzień wcześniej niż zwykle. W ten sposób wspomniany przez Panią stosunek będzie w pełni zabezpieczony.

W przyszłości proszę pamiętać, że największy wpływ na skuteczność tabletek jest regularność ich przyjmowania w pierwszym i trzecim tygodniu.

Wszystkie schematy postępowań znajdzie Pani w załączonej ulotce.

Pozdrawiam