Krwawienie po zapomnianej tabletce antykoncepcyjnej

29.08 zakończyłam opakowanie tabletek, potem zrobiłam tydzień przerwy, jednak w tym czasie nie dostałam krwawienia. Ciążę wykluczam, tabletki biorę na trądzik, nie w celach antykoncepcyjnych. 06.09 rozpoczęłam kolejne opakowanie, jednak przedwczoraj 19.09 zapomniałam wziąć jedną tabletkę, kolejną wzięłam dopiero 20.09 o 20.00 (zawsze o tej porze biorę). Dzisiaj dostałam krwawienia. Do końca opakowania zostało mi 7 tabletek, nie bardzo rozumiem o co tutaj chodzi. Kontynuować ich branie?

Witam! Podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej mogą występować tzw. krwawienia międzymiesiączkowe - najprawdopodobniej tak jest w Pani przypadku. Jeśli krwawienie będzie się przedłużało lub wystąpi ponownie wskazana będzie konsultacja ginekologiczna. Pozdrawiam