Krwawienie podczas stosunku a prawdopodobieństwo ciąży

Witam Mam duży problem, Uprawiałem sex z dziewczyna i nie krwawiła. Przy trzecim stosunku mocno krwawiła. Tak samo było przy czwartym stosunku po upływie dwóch tygodniu. Co to może oznaczać ciąże?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane krwawienie może mieć wiele przyczyn. Może być bowiem wynikiem przerwania błony dziewiczej, urazu, nadżerki jak i wielu innych patologii narządu rodnego. Bez wątpienia nie jest to objaw, który wskazywałby na ciążę. Ciąża nie jest jednak wykluczona - w celu potwierdzenia/wykluczenia warto wykonać test ciążowy. Ze względu na te krwawienia Pana partnerka powinna skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.