Krwawienie przypominające skąpą miesiączkę a dieta wykluczająca cukier i węglowodany

Szanowni Państwo, od lutego tego roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne YAZ. Jestem w trakcie brania 4. opakowania. Pod koniec drugiego tygodnia pojawiło się u mnie krwawienie przypominające skąpą miesiączkę. Podobna sytuacja nie miała wcześniej miejsca. Wszystkie tabletki brałam regularnie, o żadnej nie zapomniałam. Dodam, że niedawno przeszłam na dietę wykluczającą cukier i węglowodany. Czy może być to przyczyną krwawienia? Czy ochrona przed ciążą jest w takim przypadku zachowana?

Aleksander Ropielewski

Najpewniej nie ma powodu do niepokoju i krwawienie jest efektem stosowania antykoncepcji, jednak be zprzeprowadzenia badania ginekologicznego nie mogę tego stwierdzić jednoznacznie. Jest Pani zabezpieczona przed zajściem w ciążę. Nie można również wykluczyć, że Pani objawy są wynikiem zmiany diety.