Brak przerwy w przyjmowaniu tabletek a skuteczność antykoncepcji

Mam pytanie. Biorę po raz pierwszy tabletki antykoncepcyjne. Wzięłam prawidłowo 21 tabletek i zapomniałam zrobić przerwę - wzięłam nowe opakowanie i współżyłam w tym czasie. Czy dalej jestem zabezpieczona? Teraz kończę brać drugie opakowanie bez robienia przerwy i akurat jadę za granicę na wczasy i czy mogę wziąć 3 opakowanie bez robienia przerwy? Czy dalej będę zabezpieczona?

Witam serdecznie!

Brak przerwy nie znosi działania tabletek. Jeżeli nie doszło do pominięcia żadnej z nich to nie ma podstaw do obaw o ewentualną ciążę - przez cały czas była Pani zabezpieczona.
Jeżeli zdecydowałaby się Pani na dalsze przyjmowanie preparatu bez wykonywania przerw, jego skuteczność zostałaby zachowana. Nie jest to jednak postępowanie zalecane. W takich sytuacjach wskazana jest zawsze konsultacja ginekologiczna. Dodatkowo, chciałabym zauważyć, że przyjmowanie kolejnych opakowań bez wykonywania zalecanych przerw nie gwarantuje Pani braku krwawienia. Nierzadko zdarzają się przypadki kilkudniowych plamień w połowie kolejnego opakowania.

Pozdrawiam