Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej a ryzko ciąży

Dzień dobry, Od roku biorę tabletki Yaz. Przez stan depresyjny zapomniałam wziąć wczoraj tabletkę(8 dzień opakowania), więc zgodnie z zaleceniem wzięłam dzisiaj dwie. Ponieważ jestem paranoiczką, stresuję się, że ochrona przed ciążą jest zmniejszona. Jakie jest prawdopodobieństwo? Co mogę teraz zrobić oprócz nauczki na całe życie i pamiętania o tych tabletkach do końca ich stosowania? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, OP

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ jest to drugi tydzień, a Pani postąpiła prawidłowo, nie ma powodów do obaw. Ochrona antykoncepcyjna jest zachowana.