Krwawienie z pochwy - czy mogłam poronić?

Jakiś tydzień temu miałam bóle podbrzusza - mniej więcej w 20 dniu cyklu - utrzymywał się kilka dni. Zrobiłam test ciążowy. Jeden wynik wyszedł pozytywny, następnego dnia negatywny. Stwierdziłam, że poczekam na okres. Równiutko tego dnia, kiedy powinnam go dostać miałam plamienia, następnego dnia krwawienie ze skrzepami i trzeciego dnia krwawienie, ale tylko do południa - w ciągu tych dni brzuch mnie nie bolał. Dodam, że miałam wrażenie, że pochwa jest jakby spuchnięta, Niie mogłam włożyć tamponu, bolało mnie to - a nigdy tak nie miałam. Dziś jest czwarty dzień, lekko bolą mnie jajniki i tak jakby nad nerkami z prawej strony. Nie wiem już sama, czy to może ciąża czy nie? Czy poroniłam? To by była moja druga ciąża - mam już prawie 5 letnie dziecko, ale w przypadku pierwszej ciąży miałam całkiem inne objawy, żadnych plamień, za to mdłości itd. Proszę o pomoc.

Witam serdecznie,
Nie wiem czy prawidłowo wykonała Pani testy ciążowe tzn. z porannego moczu oraz je prawidłowo odczytała tzn. w odpowiednim czasie. Trudno określić, który test dał wynik fałszywy. Nawet gdyby Pani poroniła to beta-hCG nie spada tak szybko, aby na drugi dzień było nieoznaczalne.
Zdarza się, że kobiety będące w ciąży mają 3-4 krwawienia przypadające na czas miesiączki. Czasami te krwawienia nie różnią się od okresów, a innnym razem mają nieco odmienny przebieg np. są mniej obfite, krótsze. Dlatego krwawienie nie wyklucza ciąży.
Do tego nakładają się dolegliwosci bólowe mogące sugerować choroby jajnika lub nerki. W tej sytuacji powinna Pani udać się na wizytę do ginekologa.
Pozdrawiam