Krwawienie z popękanej brodawki sutkowej

Witam, mam 21 lat, nigdy nie byłam w ciąży. Odkąd pamiętam mam popękaną brodawkę. Gy kilka lat temu byłam z tym u ginekologa, stwierdził, że taka moja uroda i mam się tym nie przejmować. Dzisiaj jednak zaczęła mnie ona szczypać a po kąpieli zauważyłam, że lekko krwawi (nie było tego nawet dużej kropli, ale po otarciu ręką pozostał lekki ślad). Czy to wina suchej skóry czy może jest to poważniejsze i powinnam się udać do lekarza?

Uważam, że można udać się do dermatologa, który oceni skórę, doradzi, jak dbać o suche jej obszary, oceni wpływ środków chemicznych używanych do prania oraz poziom higieny.