Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 3 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Popękane dłonie po kąpieli - jak temu zaradzić?

Witam Od kilu lat zmagam się z problem bardzo popękanych dłoni po kąpieli. Po każdej kąpieli (mycie, pływanie w basenie) moje dłonie już po kilku minutach stają się bardzo popękane. Gdy inne osoby mają po tym czasie lekko pomarszczone opuszki palców u mnie całe dłonie są pomarszczone, schodzi z nich skóra. Pojawiają się białe pęcherzyki ze skóry na całej powierzchni dłoni. Pojawia się biały naskórek, który jest łatwy do zdrapania. Po dłuższym pływaniu na basenie (40MIN) całe dłonie są pomarszczone i skóra na nich zaczyna się łuszczyć. Zaczynam też odczuwać pieczenie skóry dłoni przy dotyku. Po wyjściu z wody po około 20 min wszystko ustępuje. W internecie znalazłem jedynie opis przypadłości zwanej aquagenic keratoderma. O tej chorobie jest bardzo mało informacji i tylko w języku angielskim. Gdzie udać się po pomoc? Co to może być? Pozdrawiam i dziękuje za pomoc
MĘŻCZYZNA, 30 LAT około miesiąca temu

Łysienie kobiet

Nadmierna utrata włosów coraz częściej dotyka także kobiety. U jej podłoża mogą leżeć przewlekłe choroby ogólnoustrojowe, ale także zaburzenia hormonalne. Warto dowiedzieć się wiecęj o tej przypadłości. Dr Tomasz Wasyłyszyn opowiada o występowaniu łysienia u kobiet.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy