Popękane dłonie po kąpieli - jak temu zaradzić?

Witam Od kilu lat zmagam się z problem bardzo popękanych dłoni po kąpieli. Po każdej kąpieli (mycie, pływanie w basenie) moje dłonie już po kilku minutach stają się bardzo popękane. Gdy inne osoby mają po tym czasie lekko pomarszczone opuszki palców u mnie całe dłonie są pomarszczone, schodzi z nich skóra. Pojawiają się białe pęcherzyki ze skóry na całej powierzchni dłoni. Pojawia się biały naskórek, który jest łatwy do zdrapania. Po dłuższym pływaniu na basenie (40MIN) całe dłonie są pomarszczone i skóra na nich zaczyna się łuszczyć. Zaczynam też odczuwać pieczenie skóry dłoni przy dotyku. Po wyjściu z wody po około 20 min wszystko ustępuje. W internecie znalazłem jedynie opis przypadłości zwanej aquagenic keratoderma. O tej chorobie jest bardzo mało informacji i tylko w języku angielskim. Gdzie udać się po pomoc? Co to może być? Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl