Krwotok i duszności po operacji usunięcia tarczycy

Dzień Dobry. Mam do Pana Doktora pytanie dziś mój tato miał operacje tarczycy bo już była zbyt duża przeszkadzała mu w normalnym funkcjonowaniu dusił się podczas snu itp i wycieli mu poszło wszystko pięknie lecz po operacji po przywiezieniu go na odział po chwili miał krwotok i się dusił lekarz powiedział ze to przez zsuniecie się podwiązki i operowali go po raz drugi po operacji wzięli go na odział intensywnej terapi tzn (oiom) czy to jest normalne ?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani,
Tego typu komplikacja (zsuniecie podwiązki z naczynia) jest zawsze wpisana w ryzyko zabiegu. Przy tego typu operacji trzeba podwiązać 4 tętnice (i żyły). Zgonie, z tym co Pan opisuje prawdopodobnie (doszło do zsunięcia i następowego otwarcia jednej z tętnic). Bardzo istotna była, w tym przypadku reakcja personelu i szybka decyzja o rewizji rany. Nie wiem jak, ojciec czuje się w w dniu dzisiejszym - ale mam nadzieję, że będzie wszystko w porządku.
Pozdrawiam serdecznie, Wojciech Kawiorski, Proszę o dalsze informacje.

Witam. Krwotok zawsze może się zdarzyć - może zsunąć się podwiązka z większego naczynia, może udrożnić się mniejsze naczynie ze skrzepu powstałego przy koagulacji. Pobyt na OIOM-ie to dla bezpieczeństwa i lepszego monitortowania.