Krwotok podsiatkówkowy oka lewego

Dzień dobry, moja Babcia miała operację na zaćmę lewego oka. Po operacji nie widzi na to oko. Lekarz odesłał ją do domu a w rozpoznaniu wpisał "Krwotok podsiatkówkowy oka lewego", a w epikryzie "Po operacji stwierdzono rozległy krwotok podsiatkówkowy". Lekarz twierdzi, że to nie jego wina, a babcia ma upośledzony wzrok już do końca życia. Czy w takiej sytuacji jest szansa na odszkodowanie?

Jestem chirurgia ogólnym. Pytanie powinno być do okulisty. Raczej żaden lekarz nie odpowie bez zbadania babci i pełnego wglądu do dokumentacji medycznej