Co znaczy silny wylew z powodu dużego wysiłku?

Witam Panie doktorze moja babcia prawie nie widzi na lewe oko. Okulistka wykluczyła cukrzycowe zmiany czy zaćmę. Powiedziała że jest źle bez badania dna oka. Wcześniej w tym oku babcia miała silny wylew z powodu dużego wysiłku. Czy można jej pomóc

Witam. Wylew do wnętrza oka mogą być do ciała szklistego lub do siatkówki lub pod siatkówkę. Proponuję zbadać dno oka oraz zrobić Oct. Warto też wiedzieć czy Pani babcia ma prawidłowa morfologie krwi czy ta krew nie jest za rzadka /INR aPTT/.potem można rozważyć vo dalej z tym okiem. Pozdrawiam serdecznie

Witam,
trzeba przyjechać na wizytę.
Wylew do środka do oka można operować i oko widzi dobrze, jeżeli tam nie ma innej choroby.
Ale najpierw trzeba to sprawdzić.
Z tego co pani pisze domyślam się, że nie były zrobione badania takei jak USG oka czy tomografia oka.
Bez tych badań nie można powiedzieć co się stało tak na prawdę i jakie są szanse.
Proszę pójść na wizytę do innego okulisty najlepiej takiego który operuje zaćmy i robi witrektomię ( operacja żeby krew z oka wyciągnąć).