Czy konieczna jest wizyta u lekarza z powodu wylewu krwi do ciała szklistego?

Po podrozy samolotem mama dostała wylewu krwi do ciała szklistego (przynajmniej tak to wyglada). Nie choruje, ostatnio przyjmowała przez jakis czas antybiotyki z powodu zapalenia oskrzeli. Czy konieczna jest wizyta u lekarza? Pytam, poniewaz jestesmy zagranica. Nie występuje żadne pogorszenie wzroku ani nie ma zadnych objawów.

Jeżeli widoczny jest wylew na białkówce oka to nie jest to stan zagrażający widzeniu i ustępuje samoistnie. Wylewu do ciała szklistego nie widać na zewnątrz, a powoduje zaburzenia widzenia, a taki stan wymaga wizyty u okulisty.