Krzywa cukrowa i wilczy apetyt

Witam, bardzo proszę o interpretacje wyników: miałam robioną krzywą cukrową. Wynik na czczo: glukoza 85 mg/dl, 1 godz. po obciążeniu 75 g glukozy 93 mg/dl, 2 godz. po obciążeniu 63 mg/dl. HbA1C= 4.89%. Skierowana zostałam na to badanie, ponieważ pomiary z glukometru były różne od 70-160 przy czym mam wilczy apetyt, drżenia mięśni, wypijam dużo płynów. Dodam, że choruje od 3 lat na Hashimoto, ale poziomy hormonów wreszcie są wyrównane. Czy to insulinooporność?

Dzień dobry,

Po wynikach nie wydaję mi się aby to była insulinooporność, ale aby być pewnym trzeba by było jeszcze zrobić kszywą insulinową również po podaniu glukozy.
Pani wyniki są bardzo niskie, możliwe, że faktycznie dużo insuliny się wytwarza, ponieważ nawet po podaniu glukozy jej poziom we krwi nie podniósł się powyżej 100 (a powinien w normalnych warunkach). Hemoglobina glikowana jest nawet za niska, co oznacza, że ma Pani często hipoglikemię (wilczy apetyt oraz drżenia mięśni są jej ojawem). Możliwe, że jest to hipoglikemia reaktywna po posiłku (zbyt dużo insuliny obniża za bardzo posiom cukru we krwi).
Poprosiłabym o zrobienie krzywej insulinowej i osobiście wprowadziłabym Pani dietę na wyrównanie poziomu cukru we krwi.
Pozdrawiam,
Ewa Trusewicz
www.dietaifitness.pl