Które zęby mam usunąć?

Witam. W górnej części szczęki nie mam prawej 4 natomiast lewa 5 wymaga leczenia protetycznego związanego z odbudową zęba na wkładzie korzeniowym. Mam zęby mądrości które wyrosły prawidłowo i nie są zniszczone. Planuję leczyć zęby ortodontycznie. Ta lewa 5 wymaga pilnego leczenia, ale zdaję sobie sprawę, że często leczenie ortodontyczne wymaga różnych ekstrakcji. Moje pytanie brzmi czy jest możliwość w takiej sytuacji usunięcie zęba 5 i mając już usuniętą 4 i 5 leczyć zęby ortodontycznie czyli przesunąć resztę zębów czyli 8 w miejsce 7, 5 w miejsce 4 itd. Pytanie jest związane z tym, że nie mam pewności czy opłacalne będzie zakładanie korony na 5 skoro ortodonta może zdecydować o ekstrakcji. Wolałbym usunąć uszkodzoną 5 niż zdrowe i silne 8

W niektórych sytuacjach jest możliwe przesunięcie zębów o którym Pani napisała. Trzeba to jednak dokładnie ocenić w gabinecie. Prze ortodoncja nie powinno się zakładać ostatecznej korony ponieważ zęby będą przemieszczane, jeżeli jest potrzeba korony to najlepiej tymczasową kompozytową.