Który dzień cyklu powinnam podać pani w laboratorium?

Wykonałam dziś test ciążowy z krwi (obecnie czekam na wynik). Ale zastanawia mnie jedno. Przy pobraniu krwi pani w laboratorium zapytala, w którym dniu cyklu jestem. I tu zaczynają się schody. Zazwyczaj ciąża zatrzymuje miesiączkowanie, ale w książce medycznej wyczytałam, że na początku ciąży mogą zdarzyć się jeszcze krwawienia, z tym że są one bardziej skąpe i krócej trwają, i nie jest to poronienie. Po prostu jest zamało hormonu, który zatrzymuje całkowicie miesiączki. Ja planowo dostałam okres, ale zaniepokoił mnie fakt, że była ona właśnie skąpa. Więc gdy pobrano mi krew do testu ciążowego, powiedziałam, że jestem w 6 dniu cyklu, ale zastanawiam się, czy nie powinnam podać dnia cyklu licząc od początku poprzedniego okresu (miałam okres 12 lutego, 19 lutego ewentualnie mogłam zajść w ciążę, teraz okres dostałam 11 marca). Który dzień cyklu powinnam podać pani w laboratorium?

Witam!

Ponieważ krwawienie wystąpiło w 28 dniu cyklu i było krótsze i mniej obfite niż poprzednie, istnieje możliwość, że było objawem ciąży. Takie krwawienia są przede wszystkim objawem zagnieżdżania się zarodka w macicy (a nie niedoborów hormonalnych).

Przy laboratoryjnych testach ciążowych nie ma to właściwie znaczenia który dzięń cyklu Pani podała. Jeżeli jest Pani w ciąży, stężenie hCG będzie odpowiednio wysokie - to wyjaśni, w której fazie cyklu Pani się znajduje i czy krwawienie było menstruacją.
Jeżeli doszło do zapłodnienia, należy uznać, że 16.03 to 33 dzień cyklu, jeżeli nie - 6.

Wynik testu ciążowego będzie wiarygodny niezależnie od tego, który dzień cyklu przedstawiła Pani w laboratorium.