Który rodzaj będzie wystarczający do wykluczenia uszkodzenia błędnika?

Rezonans magnetyczny z kontrastem, czy bez? Dostałam skierowanie na płatny zabieg w celu wykrycia, czy moje obecne problemy z poruszaniem się są spowodowane przez toksyczne uszkodzenie błędnika, czy jest tutaj jeszcze inny problem. Natomiast nie dostałam żadnych informacji na temat rodzaju badań (z, czy bez kontrastu). Jest tutaj dosyć spora różnica w cenach, a nie chciałabym później znowu powtarzać badań. Mam tylko wpisane oznaczenie F1. Który rodzaj będzie wystarczający do wykluczenia uszkodzenia błędnika w związku z kiedyś przyjmowanymi lekami? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Uszkodzenie błędnika może potwierdzić badanie elektronystagmograficzne (ENG) a nie badanie MR.
Nie napisała Pani na jakie badanie MR jest skierowanie. MR głowy? MR naczyń mózgowych?
Badanie MR może wykluczyć uszkodzenie móżdżku/mózgu jako przyczynę zawrotów głowy. Lekarz kierujący decyduje czy ma być z kontrastem czy też nie.

Uszkodzenie błędnika najlepiej diagnozuje badanie ENG a nie MRI. Rodzaj badania z kontrastem czy bez, w zależności od problemu, należy do decyzji lekarza kierującego i na skierowaniu jest to napisane.