Podejrzenie TIA a konieczność MR głowy z kontrastem
Witam,lekarz pierwszego podejrzewa że przeszedłem udar.Określił to jako podejrzenie-TIA. Skierował mnie do neurologa.Zaleciła wykonanie badania MR głowy.Postanowiłem nie czekając na skierowanie i z racji odległych terminów wykonać je na własny koszt. Nie wiem jednak czy powinno być one wykonane z tak zwanym kontrastem(środkiem cieniującym) czy bez niego.Czy w tym przypadku konieczne jest podanie środka kontrastowego? Nie chcę bez potrzeby narażać się na dodatkowy stres.

MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Zaleca się badanie z kontrastem. Decyzja o rodzaju badania należy do lekarza prowadzącego czyli w tym przypadku neurologa. Sugeruje przed wykonaniem płatnego badania skonsultować się z neurologiem lub radiologiem w Pracowni MRI.
Pozdrawiam.