Który test ciążowy można uznać za wiarygodny?

Moje cykle są regularne 28-31 dni. Co drugi krótszy. Teraz wypada dłuższy. Stosunek był w 19 d.c(zabepieczony). Wczoraj 28 d.c i zdecydowałam się wykonać test, który wykrywa ciążę już w 6 dni po zapłodnieniu. Przy 28 d.c powinno już to być wykrywalne. Wyszedł negatywny. Zdecydowałam się to spr gdyż zazwyczaj przed okresem mam drobne plamienia (mam nadżerkę) a tym razem takich nie mam. Wczoraj dopiero zaczęły pobolować mnie piersi. Test mogę uznać za wiarygodny, czy powtórzyć go jutro (30 d.c)?

Renata GrzechociĹska

Powtórzyć test jeśli nie nadejdzie spodziewana miesiączka po 31 dc. Dla pewności może Pani również po tym czasie wykonać pomiar B-hCG we krwi.