Który testosteron odpowiada za budowanie mięśni?

który testosteron odpowiada za budowanie mięśni, wolny czy całkowity. chodzi mi o to czy przy wyższym poziomie testosteronu wolnego można zrobić większą ilość mięśni czy przy całkowitym

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze nie ma tak jasnego przełożenia ponieważ działanie hormonów opiera się nie tylko na ich stężeniu ale także na obecności np białka wiążącego i przenoszącego hormony w miejsce docelowe a w miejscu docelowym ich działanie zależy od ilości odpowiednich receptorów