Który to dokładnie dzień ciąży?

Witam,
mam ogromny problem, ponieważ kochałam się z 2 chłopakami (odstęp 2 dni) i podejrzewam teraz, że jestem w ciąży (2 testy pozytywne), ale nie wiem z którym. Nie jestem na 100% pewna, ale mogło dojść do wytrysku w obu przypadkach.
Czy można jakoś sprawdzić dokładnie, w którym dniu (nie tygodniu) ciąży jestem i czy można sprawdzić ojcostwo, kiedy dziecko się jeszcze nie narodziło? Czytałam, że tak, ale grozi to poronieniem?
Proszę o jak najszybszą odpowiedź.
Z góry bardzo dziękuję!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

W przypadku tak krótkiego odstępu między stosunkami nie jest możliwe ustalenie, który z nich zapłodnił. Za pomocą najbardziej czułych aparatów można określić wiek ciąży z dokładnością do trzech dni od zapłodnienia. Ze względu na przeżywalność plemników obydwa stosunki mogą być brane pod uwagę. Badań określających ojcostwo w trakcie ciąży praktycznie się nie wykonuje, gdyż ze względu na inwazyjność, niosą za sobą ryzyko powikłań. Badania inwazyjne wykonuje się tylko ze wskazań zdrowotnych lub przy diagnostyce prenatalnej. Po narodzinach zbadanie ojcostwa będzie dużo łatwiejsze oraz nieobarczone żadnym ryzykiem.