Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Który to dokładnie dzień ciąży?

Witam,
mam ogromny problem, ponieważ kochałam się z 2 chłopakami (odstęp 2 dni) i podejrzewam teraz, że jestem w ciąży (2 testy pozytywne), ale nie wiem z którym. Nie jestem na 100% pewna, ale mogło dojść do wytrysku w obu przypadkach.
Czy można jakoś sprawdzić dokładnie, w którym dniu (nie tygodniu) ciąży jestem i czy można sprawdzić ojcostwo, kiedy dziecko się jeszcze nie narodziło? Czytałam, że tak, ale grozi to poronieniem?
Proszę o jak najszybszą odpowiedź.
Z góry bardzo dziękuję!

KOBIETA ponad rok temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

W przypadku tak krótkiego odstępu między stosunkami nie jest możliwe ustalenie, który z nich zapłodnił. Za pomocą najbardziej czułych aparatów można określić wiek ciąży z dokładnością do trzech dni od zapłodnienia. Ze względu na przeżywalność plemników obydwa stosunki mogą być brane pod uwagę. Badań określających ojcostwo w trakcie ciąży praktycznie się nie wykonuje, gdyż ze względu na inwazyjność, niosą za sobą ryzyko powikłań. Badania inwazyjne wykonuje się tylko ze wskazań zdrowotnych lub przy diagnostyce prenatalnej. Po narodzinach zbadanie ojcostwa będzie dużo łatwiejsze oraz nieobarczone żadnym ryzykiem.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy