Jak obliczyć datę zapłodnienia?

Witam! Mój kłopot polega na tym, że dziewczyna, z którą się kochałem poinformowała mnie o ciąży, nie będąc pewna, kto jest ojcem. Nie obejdzie się bez badania po narodzinach, aczkolwiek matka dziecka jest już pewna, że ja jestem tatą. Zatem do stosunku doszło na pewno w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia. Na karcie ciąży jest data 19 maja 2012 - narodziny. Wg info od niej jest w 11 tyg. ciąży i ostatnią miesiączkę miała 25 lipca (taka jest wpisana na karcie wg niej, info nie jestem pewien, gdyż dostałem jedynie MMS z datą narodzin na karcie ciąży). Pytanie: wiedząc w 100%, że stosunek odbył się z 31 lipca na 1 sierpnia i mając datę narodzin 19 maja 2012 na karcie ciąży, jest możliwe, żebym ja był tatą? Proszę o odp. Nie chcę czekać w niepewności:)

Witam serdecznie!

Zapewne zdaje Pan sobie sprawę, że nasze tutejsze wyliczenia nie są 100% pewne, a opierają się jedynie na szansach i ewentualnym ryzyku. Ze względu na brak informacji na temat średnich długości cykli miesiączkowych partnerki, niemożliwe jest dokładne obliczenie dni płodnych, a tym samym ryzyka zajścia w ciążę właśnie z Panem.

Kolejny problem stanowią niezgadzające się daty. Jeżeli Pana partnerka miała ostatnią miesiączkę 25 lipca 2011 roku to termin porodu (wg daty ostatniej miesiączki, nie USG) wypada na 1 maja 2012. Reguła pozwalająca na wyliczenie terminu porodu opiera się jednak o założenie, że cykl kobiecy trwa 28 dni. Jeżeli partnerka ma nieregularne cykle, to data porodu będzie oczywiście odpowiednio przesunięta.

Zakładając jednak, że Pana partnerka ma cykle 28-dniowe lub dłuższe, do wspomnianego stosunku doszło w trakcie trwania dni niepłodnych. Ryzyko ciąży w takiej sytuacji jest zatem znikome.

Na koniec raz jeszcze chciałabym podkreślić, że wyliczenia oparte są na niepewnych założeniach. Jedynym sposobem pewnego wykluczenia ciąży jest wykonanie testów na ojcostwo po narodzeniu dziecka.

Pozdrawiam