Który z kręgów dolnych kręgosłupa jest odpowiedzialny za poruszanie się?

Witam. Który z kręgów dolnych kręgosłupa jest odpowiedzialny za poruszanie się?

Pytanie jest tak ogólne, że nie wiem co powiedziedzieć...
Pytania dodatkowe:
1. Czy chodzi o poruszanie się ogólnie na "własnych nogach"?
2. Czy też o "poruszanie się kręgosłupa"?
A tak w ogóle, to nie kręgi powodują "poruszanie się", a mięśnie...
Jak widać jestem w dużym kłopocie , aby odpowiedzieć merytorycznie na to pytanie.