Bóle kończyn dolnych

Dzień dobry Państwu. Mam pytanie dotyczące dolnych kończyn. Chodzi o tatę, boli go (podczas poruszania się) miejsce pomiędzy dużym palcem a mniejszym sąsiadującym obok dużego w prawej nodze. Ból jest na tyle duży, że bardzo utrudnia poruszanie się. Wczoraj smarowaliśmy to miejsce maścią o dzialaniu przeciw zapalnym na stawy. Dodam, że tato nie odniusł żadnych urazów fizycznych. Sprawa jest o tyle dziwna, że dzieje się tak od ok 2 lat z tym, że nie przez okres ciągły a zmienny. Dziekuję za odp.

Witam serdecznie, należałoby koniecznie wykonać oznaczenie poziomu kwasu moczowego w surowicy krwi ,bo możemy mieć do czynienia np. z dną moczanową - czyli podagrą. Wskazane jest też ewentualnie bada i rtg obu stópnie podometryczne