Kuracja świerzbu a prysznic

Witam mam problem moja dziewczyna prawdopodobnie zaraziła się odemnie świerzbem i stosowała leczenie profilaktyczne płynem novoscabin tylko wystapił mały problem źle przeczytalismy ulotkę i w trkacie stosowania leku dziewczyna normalnie brała prysznic natomiast regularnie po kapielu smarowała się płynem i mam pytanie czy w tym przypadku leczenie nie miało sensu ? czy kuracja nie pomogła ? dziewczyna brała prysznic co wieczór raz na dzień trochę sie boimy :(
ponad rok temu

Witam,
Trudno ocenić, czy kuracja nie miała sensu. Podejrzewam, że jeśli kilka razy zapomniała posmarować się po wzięciu prysznica, nic takiego się nie stało i do zakażenia prawdopodobnie nie doszło. Nie mniej jednak warto aby również jej skórę ocenił dermatolog.