Novoscabin i inne leki przy świerzbie

Witam. Mam problem ze świerzbem. Pierwsze objawy pokazały się w połowie października, wtedy lekarz rodzinny przepisał mi Crotamiton w płynie i w maści oraz Novoscabin, nie dało to śladu rezultatów przez kilka dni, więc maść została zmieniona na InfectoScab. Po jednym użyciu swędzenie i wysypka zaczęła schodzić. Ubrania leżały w workach, pościel została zmieniona w dniu smarowania przed snem. Po prawie miesiącu objawy, czyli wysypka i świąd wróciły w tej samej okolicy, a ponowne smarowanie niestety nie pomogło. Chciałbym się dowiedzieć, czy powinienem częściej stosować lek Novoscabin. Zastanawiam się też czy Novoscabin stosowany przez dłuższy czas mógłby zapobiec nawrotowi świerzbu. W pierwszej kolejności jednak proszę o podpowiedź co muszę zrobić w pierwszej kolejności. Czy może stosować Novoscabin i inne leki nadal i czekać na poprawę, czy jednak udać się od razu do lekarza? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje udac się do lekarza dermatologa, po badaniu będzie mógł coś więcej powiedzieć.