Leczenie świerzbu kremem Infectoscab

Witam. Nazywam się Jarek i mam 22 lata. Nie wiem skąd ale nabawiłem się uciążliwej dla mnie choroby to znaczy świerzbu. Nie mam pojecie gdie to zalapalem. Dwa dni temu rozpocząłem leczenie świerzbu kremem infectoscab przepisanym mi przez dermatologa. Czy to normalne, że 2 dni po aplikacji leku nadal pojawiają się nowe bąble? Boje się ze może ta masc nie jest dobrze trafiona dla mnie. Nie chciałbym aby moje rece wygladaly jeszcze gorzej jak teraz. Wydaje mi się że po dobrym leku objawy powinny być bardziej złagodzone a nie zaostrzone. Bardzo proszę o rade co mam dalej robić.Z góry dziekuje za pomoc pozdrawiam.

Leczenie Infectoscabem polega na użyciu całej tubki leku na raz na całe ciało z pominięciem głowy. Leczenie można powtórzyć po 3 tygodniach. Po leczeniu dolegliwości mogą trwać jeszcze jakiś czas. Jeśli leczy się Pan od 2 dni, to jest to jakiś inny sposób.

Magdalena Mroczek

Infectscab jest to maść stosowana w leczeniu świerzbu. Substancją czynną jest permetryna. Bardzo ważne jest prawidłowe stosowanie maści. W przypadku dorosłych krem należy nakładać równomiernie na całe ciało, w tym na przednią powierzchnię szyi, kark, dłonie oraz powierzchnię podeszwową stóp. Na głowę i twarz nie trzeba nakładać kremu, chyba że tam też wystąpią zmiany spowodowane świerzbem. Szczególnie dobrze należy rozsmarować krem między palcami, na nadgarstkach, w okolicach pośladków i ud. Najlepiej, żeby krem zaaplikować na noc, bo musi być na skórze przez minimum 8 godzin. W tym czasie pacjent nie powinien się myć. Dotyczy to także rąk. Jeśli zostaną one umyte, to krem należy nałożyć ponownie. Leczenie, jeśli zostało poprawnie przeprowadzone, powinno być skuteczne już za pierwszym razem. Zmiany mogą utrzymywać sie na skórze nawet 3-4 tyg po skończeniu leczenia.
Świerzb jest właściwie chorobą wszystkich domowników. Trzeba wymienić pościel, ubrania i bieliznę. Należy wyprać je w temperaturze powyżej 50 st Celcjusza lub przechowywać przynajmniej przez 2 godziny w szczelnie zamkniętych workach.
Proszę sprawdzić czy w Pana przypadku terapia była prawidłowo przeprowadzona. Jeśli nie to proszę powtórzyć ją we właściwy sposób. Jeśli okaże się, że nowe zmiany nadal się pojawiają i świąd nie ustaje lub się pogarsza, proszę skontaktować się z dermatologiem. Możliwe, że będzie konieczne powtórzenie kuracji po kilku tygodniach. Proszę raz jeszcze przeczytać ulotkę dotyczącą zastosowania leku. Nie trzeba stosować go codziennie. Stosuje się go jednorazowo, ale na całą powierzchnię ciała i przez minimum 8 godzin bez spłukiwania. Nie powinno stosować się leku codziennie. W razie wątpliwości co do metody stosowania proszę raz jeszcze skontaktować się z dermatologiem .