Rozprzestrzenienie się wysypki mimo zastosowania leków

Dobry wieczór, dlaczego mimo dwukrotnego użycia leku (w odstępie doby) infectoscab wysypka rozprzestrzenia się nadal? Co robić? EK

Magdalena Mroczek

Witam, Bardzo ważne jest prawidłowe użycie leku. Należy pozostawić go na skórze na co najmniej 8 godzin, w tym czasie nie brać prysznica ani kąpieli, a skórę umyć wodą i mydłem dopiero po upływie tych 8 godz. Należy też zastosować właściwe środki higieny tj. zmianę ręczników, czyszczenie paznokci u rąk. Leku należy użyć raz, a przed ponownym nałożeniem należy skontaktować się z lekarzem. Świąd i wysypka (wyprysk po świerzbie) mogąutrzymywać się do czterech tygodni po zakończeniu leczenia. Jest to spowodowane reakcją na martwe roztocza świerzbowca i należy do częstych reakcji niepożądanych. W przypadku wrażenia, że choroba utrzymuje się należy skontaktować się z lekarzem.

Witam,
być może kurację permetryną należy powtórzyć, być może również doszło do rozwoju reakcji alergicznej na preparat albo wysypka nie jest spowodowana świerzbem i należy włączyć inne leczenie.
Powinna Pani zgłosić się na ponowną wizytę u lekarza zlecającego Infectosab.

Pozdrawiam serdecznie!