Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czerwona wysypka na dekolcie i szyi po kuracji Tetralysal

Dzien dobry! Od półtora miesiaca żazywam tetralysal na trądzik. Skóra twarzy mi się poprawiła, prawie nie mam wyprysków. Ale na 10 dzien od początku kuracji tetralysalem zauwazylam czerwona wysypke na dekolcie i szyi (nigdy wcześniej tego nie miałam). To bardzo male krostki z ropnymi czubkami, które pękają podczas wycierania ręcznikiem. Na kolejnej wizycie dermatolog znowu wypisał mi Tetralysal i do tego przeciwalergiczne tabletki Jovesto. Ale niestety wysypka nie znika. Co mam robic?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Trądzik - jak prawidłowo dbać o skórę?

Proszę odstawić tetralysal , jeśli wysypka zniknie to będzie wyznacznikiem tego czy to ten lek spowodował zmiany skórne.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska

Specjalista w dziedzinie dermatalogii i wenerologii. Członek Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Akademii Czerniaka. Odznaczona Laurem Pacjenta w latach 2012, 2013 i 2014.
0

Wysypka jest wynikiem oczyszczania się skóry, może to potrwać jeszcze chwilę, jednak jeśli ona Panią niepokoi może Pani skonsultować ją u innego lekarza.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy