Jak wyleczyć zmiany po świerzbie?

Dzień dobry, od początku kwietnia mam problem ze świerzbem. Bardzo zaawansowany miał pies mojego wujka mieszkający w tym samym budynku ale mający osobną łazienkę i kuchnie oraz pokój. Właściciel psa się zaraził lub pies od właściciela. Nie wiem czy to możliwe bo leczylam sie infectoscab crotamitonem novoscabinem oraz maścią siarkową po konsultacji z dermatologiem. Po około 3 dniach po zakończeniu kuracji maścią siarkową na moim prawym ramieniu zauważyłam dość sporo kropek na ramieniu( smaruje się medidermem oraz używam leku flonidan) zmiany te mnie nie swędzą jednak wczoraj ich nie było a dziś jest ich bardzo dużo około 10/15. Moje pytanie brzmi, czy to świerzb czy raczej reakcja alergiczna? Mogę nadesłac zdjęcie tych zmian.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl